Ateities transportas – elektromobiliai

Šiandien elektromobiliai tampa vis paklausesne transporto priemone. Pasaulyje siekiant sumažinti užterštumo lygį, benzinu bei dyzeliu varomiems automobiliams tenka į rinką įsileisti savotišką konkurentą. Tiesa, kol kas elektromobiliai dar negali pasigirti praktiškumu vartotojui, didesnę naudą jie vis dėl to suteikia aplinkai. Tačiau lyginant dabartinius modelius su pirmaisiais, progresas matomas gana ryškus. Dar visai neseniai, elektromobiliai dėl savo siauro diapazono ir silpno veikimo negalėjo lygintis su įprastais automobiliais. Dabar situacija kiek kitokia: elektromobilių baterijos yra žymiai talpesnės, su kai kuriais jų pilnai įkrovus galite nuvažiuoti net iki 300 mylių, nepaisant to, kad vidurkis išlieka 120- 150 mylių. Šiuolaikiniai elektromobiliai sunaudoja žymiai mažiau elektros energijos ir siūlo net 7 vietų modelius.

Žinoma, šios transporto priemonės turi tiek pliusų, tiek minusų. Visų pirma, automobilio pilnas įkrovimas reikalauja daug laiko, kadangi užtrunka keliolika kartų daugiau nei tradicinių automobilių. Elektrinių automobilių vairuotojams tenka pratintis prie minties, kad jie visą laiką turi galvoti apie automobilio įkrovimą. Tokių transporto priemonių įkrovimas neretai tampa iššūkiu, kadangi dar nėra pakankamai įkrovimo stotelių. Taigi, ilgų kelionių reikėtų atsisakyti, arba prieš tai geriau išanalizuoti ne naują šalį į kurią keliautumėte, bet ar pakeliui aplenksite pakankamai elektrinių ‘ degalinių’. Kitas svarbus rodiklis dėl kurio elektromobiliai nėra tokie paklausūs tai įsigijimo kaina. Šios transporto priemonės, net ir sukeldamos tam tikrų nepatogumų išlaiko aukštą kainą, o dėvėtų automobilių pasiūla dar nėra tiek išvystyta. Turėti elektrinį automobilį šiandien tampa savotiška prabanga. Šie automobiliai tarsi savaime diktuoja tam tikrą stilių bei gyvenimo būdą.

Vis dėl to, galima teigti, kad tokios transporto priemonės turi daugiau pliusų, neveltui pačios populiariausios automobilius gaminančios bendrovės pradėjo siūlyti vairuotojams ir savus elektra varomus automobilių modelius. Kalbant apie Lietuvą, galima paminėti, kad elektrinių automobilių populiarumas čia taip pat didėja. Tačiau didesne problema išlieka pats automobilio įsigijimas bei įkrovimo stotelės. Mažesniuose miesteliuose tik dabar pradedamos statyti elektrinių automobilių stotelės. Todėl kol kas šia transporto priemone patogiau naudotis gali tik didmiesčių gyventojai.