Europa įsimyli visureigius

Ilgą laiką tarp JAV parduodamų automobilių modelių karaliauja visureigiai. Tuo tarpu Europos automobilių rinka ilgą laiką buvo skirtinga nei JAV, ir čia buvo populiariausi sedano, universalo ar kompaktiškos klasės miesto automobiliai. Tačiau jau kurį laiką yra stebima visureigių klasės automobilių pardavimų didėjimo tendencija. 2016 metais kas ketvirtas parduotas naujas automobilis Europoje buvo visureigis. Iš viso per 2016 metus buvo parduota kiek daugiau nei 3,88 milijono visureigių klasės automobilių, kas sudarė 25 procentus visų naujų automobilių pardavimų. Palyginus su 2015 metais, kuomet buvo parduota 3,2 milijono naujų visureigių, jų pardavimai 2016 metais išaugo daugiau nei 680 tūkstančių automobilių. Iš viso 2016 metais buvo registruota 15,14 milijono naujų automobilių.

Populiariausias ir labiausiai perkamas buvo Nissan Qashqai visureigis, kurio pardavimai per 2016 metus sudarė beveik 234 tūkstančius naujų automobilių. Priklausomai nuo komplektacijos bei automobilio variklio, jų kainos Europoje prasidėjo nuo kiek daugiau nei 20 tūkstančių eurų. Tai puikus ekonomiškas visureigis pritaikytas tiek miesto, tiek užmiesčio keliams ir yra puikus pasirinkimas norintiems įsigyti naują, kokybišką visureigį.

Antras pagal parduotų visureigių skaičių buvo Volswagen gaminamas Tiguan modelis. Per 2016 metus jų buvo parduota kiek daugiau nei 178 tūkstančiai naujų automobilių. Priklausomai nuo pasirinkto modelio, naujo automobilio kaina prasideda nuo beveik 30 tūkstančių eurų. Automobilyje komplektuojama gausi įranga, užtikrinanti komfortišką vairavimą tiek mieste, tiek ir užmiesčio keliais. Jame yra sumontuoti judesio ir atstumo davikliai, automatinė parkavimo sistema bei gera gamyklinė audio aparatūra. Tai puikus automobilis su kokybiška salono apdaila už priimtiną kainą.

Trečias pagal populiarumą Europoje buvo Hyundai Motors gaminamas Tuscon visureigis. Per 2016 metus buvo parduoti kiek daugiau nei 147 tūkstančiai nauji visureigiai. Bazinės visureigių komplektacijos kainos prasideda nuo 22 400 eurų. Anot gamintojų, šiame Hyundai visureigyje įmontuotos ventiliuojamos sėdynės yra gana retas dalykas masinės gamybos visureigiuose. Jame taip pat galima rasti 8 colių įstrižainės integruotą navigacijos sitemą, Visureigis Europoje yra siūlomas su 2 rūšių benzininiais varikliais, bei 3 rūšių dyzeliu varomais varikliais.

Europoje naujų visureigių pardavimai užima vis didesnę rinkos dalį ir tikimasi, jog ši tendecija išliks ir suskaičiavus 2017 metų pardavimus.