Ferrari – sportinė Europietiška klasika

Enzo Ferrari – žmogus sudrebinęs visą automobilių industriją ir pakeitęs požiūrį į automobilį bei greitį. Jis gimė 1898 metų vasario 18 dieną Modenoje, Italijoje. Pradėjęs dirbti Alfa Romeo, 1939 metų Rugsėjo 6 dieną jis įkūrė savo kompanjią, kuri per ilgus gyvenimo metus sukūrė daugybę įspūdingų ir legendinių sportinių automobilių. Ši data yra laikoma oficialia Ferrari kompanijos įkūrimo data. Patys pirmiejo kompanijos kūriniai buvo kuriami kaip greiti, lenktyniniai automobiliai. Iki šių dienų privačiose kolekcijose galima rasti pirmuosius Ferrari modelius, kurių vertė dabar siekia milijonus dolerių. Pats brangiausias kada nors aukcione parduotas automobilis buvo 1962 metų Ferrari 250 GTO Berlinetta, kuris 2014 metų rugpjūčio 14 dieną Kalifornijoje vykusiame aukcione buvo parduotas už daugiau nei 38 milijonus JAV dolerių. Tai ne pirmas atvejis kuomet už Ferrari automobilį yra sukoma daugiau nei 30 milijonų dolerių. penki patys brangiausi kada nors parduoti automobiliai buvo Ferrari gamybos.

Nelyginant su klasikiniais kolekciniais Ferrari modeliais, šiais laikais jie tampa vis labiau prieinami. 2017 metais norėdami įsigyti Ferrari automobilį, mažiausiai tektų sumokėti 250 tūkstančių JAV dolerių už 488 GTB modelį. Šiame sportiniame automobilyje yra sumontuotas 492 kW benzininis variklis. Nors jo kaina yra žymiai mažesnė už senus klasikinius modelius, tačiau Ferrari išlaiko savo stilių ir eleganciją suderintą su sportiškumu ir greičiu. Net ir pirkdami patį papraščiausią Ferrari modelį, jūs galite ji susikomplektuoti iki pačių smulkmenų, pradedant ratų spalva ir baigiant interjero detalėmis ir įvairiais priedais, todėl kiekvienas iš gamyklos išriedantis Ferrari automobilis yra išskirtinis ir pritaikytas jūsų poreikiams. Dėmesys ir klientų poreikių patenkinimas yra vienas iš kompanijos tikslų.

Kompanija savo automobilius parduoda visame pasaulyje, tačiau Europa ir JAV yra pagirndinės jos prekybos rinkos. Daugiausia naujų Ferrari automobilių Europoje yra parduodama Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Per visus 2016 metus Europoje buvo parduotas 2701 naujas Ferrari markės automobilis. Kadangi automobiliai yra gaminami pagal individualius klientų poreikius, todėl pardutų automobilių skaičius naujų automobilių rinkoje užima nedidelę dalį, tačiau didelė jų kaina padeda Ferrari kompanijai gauti milžiniškus pelnus.