Kabrioletas: kitoks požiūris į automobilį

Ko gero dažnas iš vairuotojų karštą ir saulėta vasaros dieną svajoja apie galimybę persėsti į automobilį be stogo – kabrioletą. Tai ypač aktualu tiems, kurių automobiliuose nėra sumontuota kondicionavimo sistema, o gauti gaivaus oro gūsį įmanomą tik pravėrus automobilio langą. Kabrioleto vairavimas gali būti lyginamas su važinėjimu motociklu, kuomet vingiuojant užmiesčio keliais jūs galite pajausti švelnų vėjo prisilietimą, o vairuojant mieste nevaržomai mėgautis jus supančia aplinka, grožėtis architektūra ar gamtos vaizdais. Nors pirmasis pasaulyje kabrioleto tipo automobilis buvo sugalvotas 1919 metais, tačiau į serijinę gamybą ši idėja pateko tik 1934 metais, kuomet Peugeot gamintojai sukūrė 601 Eclipse modelį, kuris ir tapo pirmuoju kabrioletu pasaulyje. Šiuoe metu beveik kiekvienas automobilių gamintojas tarp savo gaminamų automobilių turi ir ne po vieną modelį su kabrioleto tipo kėbulu.

Kabrioletas – tai nėra vien tik paprastas automobilis be stogo. Didžiausias automobilio su tokiu kėbulo tipu privalumas yra tas, jog vos tik jums panorėjus, jūs galite nuleisti ar pakelti stogą ir taip konvertuoti savo automobilį priklausomai nuo nuotaikos ar oro sąlygų. Automobiliai skiriasi priklausomai nuo stogo funkcionalumo. Jie skirstomi pagal tai, ar stogas yra nuleidžiamas automatiškai, ar rankiniu būdu , o taip pat ir pagal pačio stogo tipą, kurie gali būti tiek minkšti, pagaminti iš brezento, tiek kieti, kurie yra gaminami iš metalo ar kitų kietųjų medžiagų. Vyrauja nuomonė, jog automobiliai su kietu nuleidžiamu stogu yra kur kas pranašesni dėl savo saugumo, garso, šalčio ar drėgmės izoliavimo savybių , tačiau šiuolaikiniai kabrioletai su minkštu nuleidžiamu stogu yra pakankamai ištobulinti, kad kuo labiau padidintų vairuotojų komfortą ir lūkesčius.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog kabrioletas yra prabangos transporto priemonė, tačiau atidžiaus paieškojus jį galima įsigyti už įprasto automobilio kainą. Vairuodami kabrioletą, jūs ne tik sulauksite daugiau aplinkinių vairuotojų ir kitų žmonių dėmesio, tačiau ir atrasite visiškai kitą vairavimo malonumą, už vairo galėsite jaustis dar labiau atsipalaidavęs ir po sunkių dienos darbų į namus parsivešite puikią nuotaiką.